اوزون تراپی برای درمان انواع دیسک با افزایش اکسیژن در جریان خون

اوزون تراپی یک درمان پزشکی جایگزین است، که باعث می‌شود اوزون به منظور ضد عفونی کردن و درمان بیماری به بدن وارد شود. اوزون از سه اتم اکسیژن تشکیل شده و به صورت O3 یا اوزون O3 پزشکی شناخته می‌شود، اوزون عامل مهمی برای اکسیداسیون است که در دوزهای کوچک به نظر می‌رسد که آنتی اکسیدان‌ها را در بدن افزایش می‌دهد. استفاده پزشکی از O3 از بیش از یک قرن از زمان کشف آن در اواسط قرن نوزدهم تاکنون انجام می‌گیرد و ثابت شده است که ایمن، موثر و دارای اثرات جانبی کمی است. در حالی که یک فرم گازی آن در روش‌های اولیه کاربرد داشت، امروزه اوزون تراپی نیز می‌تواند به صورت آب اشباع شده از طریق اسپری یا فشرده شده به شکل مایع، قابل تزریق به درون رگ‌ها یا زیر پوست و یا از طریق خون باشد، که در این روش خون انسان بیرون کشیده می‌شود، و پس از قرار گرفتن در معرض اوزون، دوباره به بدن تزریق می‌شود.

اوزون یک نوع از اکسیژن "سوپرشارژ شده" است که باعث می‌شود تا به بدن در بهبود زخم و جراحات کمک کند. انرژی آن بیشتر است و به سرعت می‌تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد، که به نوبه‌ی خود به این معنی است که می‌تواند به طور مؤثری با "عوامل خارجی" در بدن مبارزه کند. سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی اوزون تولید می‌کند تا به آن کمک کند تا کار خود را انجام دهد.

اگر دچار دردهای اسکلتی عضلانی هستید و یا گردن، کمر، شانه، زانو و مچ پایتان دچار آسیب‌دیدگی شدیدی شده است، در کلینیک ما روش اوزون تراپی برای تسکین درد و تسریع روند بهبود بیماری به شما عزیزان ارائه می‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188707778 و 09333166323  تماس حاصل فرمایید.

پایه علمی اوزون تراپی چیست؟


فلسفه پشت درمان‌های اکسیداتیو، ساده است. استفاده از اوزون در پزشکی مبتنی بر این اعتقاد است که انباشت سموم در بدن به طور معمول توسط فرآیند اکسیداسیون از بین می‌رود، فرایندی که در آن ماده به دلیل تاثیر اکسیژن بر روی آن، از نظر شیمیایی تغییر می‌کند. اکسیداسیون سموم را به دی اکسید کربن و آب تجزیه می‌کند و آنها را از بدن حذف می‌کند. با این حال، اگر سیستم اکسیژن بدن ضعیف یا دچار کمبود باشد (به علت فقدان ورزش، آلودگی محیطی، رژیم غذایی نامناسب، سیگار کشیدن یا تنفس نامناسب)، بدن شما نمی‌تواند به اندازه کافی آنها را از بین ببرد و ممکن است واکنش‌های سمی رخ دهد. در موارد جزئی، ایجاد سموم می‌تواند منجر به خستگی شود، در حالی که طیف وسیعی از بیماری‌ها ممکن است در اثر اکسیداسیون ضعیف ایجاد شود.

کدام بیماری ها از طریق اوزون تراپی درمان می شوند؟


بازگرداندن سلامت با اوزون تراپی یک فرایند بسیار طبیعی است و تعداد بیشتری از پزشکان از اوزون تراپی در شیوه‌های درمانی خود استفاده می‌کنند. اکثر بیماران از اوزون تراپی راضی هستند، زیرا این روش به طور قابل ملاحظه‌ای غیر تهاجمی است و می‌تواند سریع عمل کند. از آنجایی که اوزون درمانی سیستم ایمنی بدن را با روش‌های صحیح بهبود می‌بخشد، می‌تواند برای مقابله با تقریبا هر شرایطی استفاده شود. شرایط قابل درمان با ازون تراپی عبارتند از:

 • عفونت‌ها
 • اختلالات گردش خون
 • بیماری‌های ویروسی
 • آرتروز،رماتیسم
 • دیابت
 • بیماری قلبی
 • سرطان
 • سندرم حاد تنفسی (SARS)
 • ایدز
 • مالتیپل اسکلروزیس
 • آلزایمر
 • شرایط گرمازدگی
 • بیماری چشم (دژنراسیون ماکولار)

اوزون تراپی از طریق کدام نواحی بدن انجام می شود؟


بعضی از راه‌هایی که می‌توان از اوزون استفاده کرد عبارتند از: از طریق گوش، واژینال، رکتوم، به مثانه، از طریق یک سونا بخار اوزون و از طریق برنامه‌های مختلف تزریق درون عضله‌ای.

مزایای استفاده از اوزون تراپی


فواید اوزون تراپی به صورت زیر می باشد.

با فعال شدن سیستم ایمنی بدن، اوزون می‌تواند مکانیسم‌های بدن شما را به سمت بهبودی ببرد، بنابراین شتاب دهنده‌ای برای هر وضعیت حاد یا مزمن است.

اکسیژن اغلب می‌تواند به عنوان "نیروی زندگی" در بدن شناخته شود و مورد نیاز هر سلول در بدن انسان است. گلبول‌های قرمز بیشتر، یعنی انتقال اکسیژن بیشتر به بافت‌ها و به همین ترتیب به معنی ظرفیت بالاتری برای درمان، کاهش رادیکال‌های آزاد و سطح بالاتری از سلامتی است.

برای هر کسی که با عفونت‌های ویروسی یا باکتریایی مبارزه می‌کند، تولید اینترفرون‌های افزایش یافته به معنی مبارزه موثرتر در برابر عوامل مهاجم است. اوزون باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و پروتوزواها را با اختلال مواجه کرده، مهار و آسیب رساندن به سلول، ارتباطات و فرآیندهای این مهمانان ناخواسته را غیرفعال می‌کند و به حذف آنها از بدن و جایگزینی با سلول‌های سالم کمک می‌کند. یک بازی دو بر یک!

اوزون یک روش مفید، کم هزینه و غیر تهاجمی را برای درمان پوسیدگی دندان و بیماری‌های پريودنتال فراهم می‌کند. این اثرات موثر در برابر این آسیب‌های مختلف دندان عمل کرده و شامل کوتاه کردن زمان درمان برای بیماران است.

در آزمایشات بالینی نشان داده است که اوزون تا میزان 70٪ اثربخشی درمانی در افراد مبتلا به دیسک‌های کمر دارد! تزریق اوزون نیز در موارد آرتروز زانو  با کمترین درد در سه جلسه انجام شده است. این می‌تواند در نقاط کنار کاسه زانو مانند نقاط طب سوزنی مورد استفاده قرار گیرد.

اوزون ساز همچنین می‌تواند در خانه شما برای از بین بردن بوها، کشتن باکتری‌ها، اسپورهای قالب و دیگر عوامل ناخواسته مسبب آلرژی‌های فصلی و  یا مزمن استفاده شود.

هنگامی که اوزون برای بیماران سرطانی تجویز می‌شود، اوزون به سلول‌های سرطانی حمله می‌کند و باعث تخریب سلول‌های تومور از طریق اکسیداسیون می‌شود. گفته شده است که سرطان نمی‌تواند در یک محیط غنی از اکسیژن زنده بماند. اوزون سریعا برای کسانی که به دنبال یک مسیر جایگزین برای درمان سرطان هستند، به یک گزینه مناسب تبدیل شده است.

اوزون تراپی برای درمان عفونت‌های مزمن مثل بیماری لایم، کاندیدیازیس مزمن و دیگر بیماری‌های قارچی، باکتریایی و ویروسی نیز بسیار محبوب است. همانطور که قبلا ذکر شد، حتی یک درمان قدرتمند علیه بیماری اچ آی نیز می‌باشد.

در نتیجه، اوزون به سرعت در حال محبوب شدن و افزایش تقاضا در میان بیماران و پزشکان است. با این وجود تقریبا هیچ اثرات بدی در زمانی که به درستی اداره می‌شود، ندارد و اوزون سریعا ثابت کرده است که راهی برای درمان بسیاری از بیماری‌های حاد و مزمن در آینده است. چشم و گوش خود را باز نگه دارید، زیرا مطمئن هستیم که در آینده تعداد بیشتری از این روش‌های شفابخش قدرتمند برای آن اختراع می‌شود.

سوالات رایج در مورد اوزون تراپی


اوزون ماده‌ای ضروری در طبیعت است و بدون اوزون، این سیاره وجود نخواهد داشت. البته غلظت بیش از حد مشخصی از اوزون می‌تواند برای چشم و ریه‌ها حساسیت ایجاد کند. که این مقدار در هر فرد متغیر است. برای کاهش اوزون بیش از حد در انجام اوزون تراپی شما می‌توانید از سیستم تخریب یا فیلتر اوزون استفاده کنید. برای جلوگیری از اوزون بیش از حد در هنگام انجام یک سونا بخار اوزون، توصیه می‌شود که حوله را در اطراف گردن خود قرار دهید تا از اوزون گریخته از سونا مصون باشید، همچنین توصیه می‌شود که یک فن کوچک را به سمت سر خود قرار دهید. این به پراکندگی هر اوزونی که ممکن است از سونا گریخته و در اطراف شما باشد، کمک خواهد کرد. اگر شما متوجه سوزش در ریه‌ها و چشم شدید، احتمالا بیش از مقدار مورد نیاز اوزون دریافت کرده‌اید. این تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که ازون در تماس با چشم یا ریه‌ها باشد. اوزونی که به پوست اعمال می‌شود و یا با تزریق استفاده می‌شود باعث تحریک چشم و ریه‌ها نمی‌شود.

هنگامی که یک نفر تحت درمان اوزون قرار دارد، هیچ چیزی احساس نمی‌کند، گاهی اوقات روز بعد یک انرژی مضاعف خواهد داشت .

بله، می‌توان آن را برای هر دو دیسک گردن و دیسک کمر استفاده کرد. در دیسک کمر بیمار احساس درد در پشت و درد شدید در پاها، به علت فشار روی اعصاب احساس می‌کند. بیمار نمی‌تواند خیلی راه برود و در اثر راه رفتن، یک یا هر دو پا سنگین می‌شوند. هنگامی که فشار بر روی اعصاب بیشتر باشد، بیمار ممکن است فلج شده یا احساس خستگی کند. علائم مشابهی در دست و اندام‌های فوقانی ظاهر می‌شود که نتیجه پرولاپس دیسک گردن است. این یک روش جایگزین برای دیسک‌های آسیب دیده است.

اوزون با آب دیسک که 80 درصد حجم کل دیسک را داراست، واکنش نشان می‌دهد. به این ترتیب در بهبودی دیسک مؤثر است و فشار روی اعصاب را کاهش می‌دهد و در نتیجه فشار از روی عصب برداشته می‌شود.

تزریق اوزون حتی در رفع تنگی و انقباضات برخی از مجراهای بدن کمک می‌کند، زمانی که انقباض در بافت نرم ایجاد شده باشد، ممکن است کانال کانونی آن نیاز به آزادی و باز شدن داشته باشد.

پس از بررسی و انجام آزمایشات اولیه بیمار، او به آزمایشگاه مراجعه می‌کند. تحت بیحسی موضعی و تکنیک‌های تصویربرداری، سوزن در فضای دیسک وارد می‌شود، با اندازه خاص تایید شده و سپس اوزون تولید شده در ژنراتور به داخل دیسک تزریق می‌شود.

بیماران باید دو تا سه ساعت در بیمارستان بمانند و پس از آن می‌توانند به خانه بروند.

بیمار پس از رفتن به خانه باید به مدت یک روز استراحت کند. سپس تا مدت 4 تا 6 هفته او نباید اجسام سنگین را بلند کند، یا خم شود. بیمار می‌تواند پس از دو روز سفر کند.

میزان موفقیت 85 تا 90 درصد پس از تزریق در مقایسه با نرخ متغیر 49٪ -95٪ پس از جراحی است.

بله نتیجه به دست آمده، دائمی است. فقط باید 4 تا 6 هفته اول دستورالعمل‌ها را دقیقا دنبال کنید.

این روش در واقع پس از یک عمل جراحی شکست خورده بسیار مفید است. در واقع، توصیه می‌شود که اگر تزریق ازون موفق نبود، سپس به عنوان راه دوم، عمل جراحی انجام شود!

هیچ عارضه جانبی برای اوزون وجود ندارد. اما بیماران به ندرت ممکن است حالت تهوع و سردرد خفیف را برای 2-3 روز تجربه کنند.

اوزون تراپی به درمان بسیاری از بیماری‌ها و شرایط مدرن امروز منجر می‌شود، زیرا این یک ابزار قدرتمند برای درمان بیماری است که برای جلوگیری از بیماری نیز اهمیت دارد. از جمله صدها بیماری مختلف که از نظر علمی و پزشکی شناخته شده‌اند. و علت ریشه‌ای آنها ثابت شده است که از هیپواوکسی یا کمبود اکسیژن در سطح سلولی است. هیپوکسی علت برخی از بیماری‌های دژنراتیو (مانند آرتروز، آترواسکلروز، مولتیپل اسکلروزیس، روماتیسم، سرطان و غیره) است.